Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Do wolontariuszy

06 grudnia, 2021

To, czym jest kwintesencja wolontariatu, zawiera się słowie – NIEZASTĄPIONY

Niezastąpionymi są ludzie wrażliwi na otaczający ich świat. Wrażliwi i potrafiący działać, by ten świat zmieniać na lepsze. Jest taka anegdota o dziecku, które na brzegu oceanu po każdej burzy wrzuca z powrotem do wody wyrzucone na ląd stworzenia morskie. Na pytanie, po co to robi, przecież są ich tysiące i na pewno wszystkich nie uratuje, bo nie ma takiej możliwości, odpowiada – pomagam tym, którym mogę pomóc…

Dlatego tak ważny dla świata jest wolontariat – bezinteresowny i wrażliwy, przydatny i szlachetny. Wolontariusze pomagają, bo chcą, bo mogą, bo takie są ich imperatywy… Nie mnożą zbędnych pytań, działają! Działają dla innych ludzi, dla środowiska, dla kultury. Dla tych wszystkich zjawisk i postaw, które czynią naszą codzienność piękniejszą i bardziej znośną.

W zabieganym świecie wszyscy dostrzegamy dobro, które idzie za działaniem wolontariuszy. Nie zawsze jednak znajdujemy czas, by powiedzieć DZIĘKUJEMY Zatem w dzisiejszym dniu, wszyscy Państwo, którzy choć przez chwilę doświadczyli piękna świadczenia wolontariatu, niech wiedzą, że czynią dobro i niech usłyszą, głośno wypowiedziane – Dziękujemy!

Starosta jarosławski, Stanisław Kłopot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).