Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

30 listopada, 2021

Od 22 do 26 listopada były obchodzone Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. To idealna okazja aby wyrazić wdzięczność wszystkim Honorowym Krwiodawcom, ale także sposobność do zastanowienia się nad taką formą pomocy innym.

Polski Czerwony Krzyż działa już ponad 100 lat. W związku z nieustanną potrzebą rozwoju medycyny i ratowania ludzkiego życia, propaguje idę krwiodawstwa. Za symboliczny początek tego przedsięwzięcia uznaje się rok 1958.

Każdy z nas ma skłonność do czynienia dobra, warto się nad tą skłonnością pochylić i odnaleźć w sobie pokłady empatii i altruizmu. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, rusza wiele akcji charytatywnych, a w tym czasie ludzie szczególnie otwierają swoje serca na pomoc innym. Wystarczy dobra wola aby oddać krew. Same formalności są bardzo proste, należy zgłosić się do stacji krwiodawstwa i postępować zgodnie z zaleceniami pracowników medycznych.

Więcej na ten temat znajdą Państwo TUTAJ

Szanowny Państwo, Honorowi Dawcy Krwi,

mamy zaszczyt dzisiaj złożyć hołd wszystkim, którzy poprzez regularne i dobrowolne oddawanie krwi wnieśli bezpośredni wkład w ratowanie lub poprawę życia milionów ludzi. Jest to akt solidarności, pokazuje nasze człowieczeństwo oraz to, że nie jesteśmy obojętni. Dla wielu potrzebujących krew jest bezcennym darem, dla oddającego – potrzebą poświęcenia
w imię wyższych zasad.

Składam szczere wyrazy uznania wszystkim, którzy zdobyli się na ten piękny gest oddania krwi. Pragnę również podkreślić rolę Polskiego Czerwonego Krzyża, który jest szlachetną organizacją propagującą ideę krwiodawstwa. To właśnie dzięki Wam zyskujemy ofiarodawców, a przecież każda kropla jest na wagę złota.

Życzę Państwu dużo zdrowia, satysfakcji, dumy oraz radości z pełnionej misji.

 Z poważaniem Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).