Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Budżet Powiatu Jarosławskiego na rok 2022 przyjęty!

13 stycznia, 2022

Budżet powiatu jarosławskiego na rok 2022 został przyjęty podczas sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 13 stycznia 2022 r. 57 milionów złotych przeznaczono w nim na inwestycje, czyli dla porównania blisko trzykrotnie więcej, niż było to w ubiegłorocznej uchwale budżetowej. Wśród nowych koncepcji rozwoju powiatu zaproponowanych przez Zarząd Powiatu, pojawiły się Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Pawłosiowie oraz ścieżka pieszo-rowerowa Jarosław – Radymno (ZEK).

Dochody planowane są na poziomie 237 mln złotych, wydatki to 232 mln złotych. Nadwyżka budżetowa w wysokości 5,3 mln złotych zostanie przeznaczona na spłatę obligacji zaciągniętych przez Powiat Jarosławski w 2012 r.

Wśród największych inwestycji samorządu powiatowego, planowanych na 57 mln złotych, są m.in.:

  • inwestycje drogowe na które samorząd powiatowy pozyskał dofinansowanie z funduszy celowych budżetu państwa, w tym Polskiego Ładu – 25,5 mln złotych, tj:

 ** przebudowa dróg powiatowych Jarosław – Wietlin – Łazy oraz Lubaczów – Laszki – Duńkowice – 11,7 mln zł

** przebudowa drogi powiatowej Jarosław – Morawsko – 3,7 mln zł

** przebudowa drogi powiatowej Kidałowice – Rokietnica – 3,9 mln zł

** przebudowa drogi powiatowej Pruchnik – Kramarzówka – Helusz – 6 mln zł

  • zagospodarowanie poscaleniowe - 23 mln złotych
  • Podkarpacki System Informacji Przestrzennej – 3,2 mln złotych
  • budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Innowacyjnych - 2 mln złotych
  • rozbudowa i przebudowa Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu – 2 mln złotych
  • wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz koncepcji Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Pawłosiowie – 0,2 mln złotych
  • projekt ścieżki pieszo-rowerowej Jarosław – Radymno (ZEK) – 0,1 mln złotych

Propozycja Zarządu zyskała akceptację 19 radnych obecnych na sesji, przy 2 głosach przeciw i 4 wstrzymujących się. Starosta Stanisław Kłopot, w imieniu Zarządu Powiatu, podziękował radnym za przyjęcie uchwały budżetowej – Jest to budżet ambitny, ukierunkowany na rozwój powiatu i pozyskiwanie środków, czy to rządowych, czy z nowej perspektywy finansowej. Jestem przekonany, że jego strona dochodowa zostanie w ciągu roku jeszcze zwiększona. Dziękuję za poparcie tego budżetu radnym, także za pracę przy nim radnych, przewodniczącego Rady i przewodniczących Komisji oraz pani Skarbnik  – powiedział m.in. starosta.

Całość sesji, która odbyła się zdalnie, dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=mc_-y8jFmZU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).