Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Blisko 21 milionów złotych na wsparcie dla osób bezrobotnych i aktywizację zawodową w powiecie jarosławskim. 30 procent więcej niż rok temu.

16 lutego, 2022

Łącznie na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej, Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu w 2022 roku przeznaczy 20 893 020,09 zł. – Dla porównania warto dodać, że w poprzednim roku na ten sam cel wydatkowano 14,5 miliona złotych zł – mówi Ewelina Olejarz, dyrektor PUP w Jarosławiu.

W ramach przyznanych środków planuje się objąć wsparciem 1510 osób bezrobotnych oraz kontynuować wsparcie u 45 osób które zostały skierowane w 2021 r. na staż oraz szkolenia w ramach bonów szkoleniowych. Jeśli chodzi o formy pomocy będą to m.in. staże (521 osób), prace interwencyjne (300 osób), roboty publiczne (300 osób). Są także plany przeznaczenia pieniędzy na podjęcie działalności gospodarczej dla 125 osób czy wyposażenia bądź doposażenia stanowisk pracy dla 118 osób. – Mówiąc o tych danych pamiętajmy, że są to konkretni ludzie z terenu powiatu, których wsparcie jest jednym z zadań Powiatowego Urzędu Pracy – komentuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Cieszy, że dzięki aktywności naszego PUP jest to trzecia najwyższa kwota przyznana urzędom pracy w województwie podkarpackim, gdzie więcej środków otrzymał jedynie powiat rzeszowski i powiat przemyski – dodaje starosta.

- Warto także dodać, że w 2022 roku,  decyzją Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, Starosta Jarosławski otrzymał 700 tys. złotych na szkolenia pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, w ramach limitu podstawowego, które to zadanie jest realizowane również przez Powiatowy Urząd Pracy – informuje Ewelina Olejarz.  Ponadto PUP złożył wstępne zapotrzebowanie na środki z rezerwy KFS w kwocie 1,5 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).