Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

21 marca 2023 roku przypada 15. rocznica śmierci dr. Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza

21 marca, 2023

Andrzej Tadeusz Mazurkiewicza był to patriota, działacz opozycji w czasach PRL, w wolnej Polsce poseł, senator, wiceburmistrz Jarosławia.

19 marca 2008 Andrzej Mazurkiewicz zasłabł. Zdiagnozowano u niego pękniecie tętniaka aorty. Został przewieziony do kliniki w Aninie, gdzie zmarł dwa dni później, po zabiegu operacji kardiochirurgicznej, nie wybudził się z narkozy. 26 marca 2008 został pochowany na Starym Cmentarzu w Jarosławiu. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2018 pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

W dzień rocznicy Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Wicestarosta Mariusz Trojak, Radny Kamil Dziukiewicz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jarosławia Bożena Łanowy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie zmarłego.

 

Zdj. Dorota Pupka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).