Wtorek, 28 czerwca 2022r. | Imieniny: Leona, Ireneusza

XXX Sesja Rady Gminy Roźwienica

19 maja, 2022
Cerkiew w Tyniowicach / Wojciech Pysz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cerkiew w Tyniowicach / Wojciech Pysz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
XXX Sesja Rady Gminy Roźwienica, które odbędą się w dniu 27 maja /tj. piątek/ o godzinie 1330 w Sali Narad Urzędu Gminy w Roźwienicy.
Porządek obrad Sesji:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Powołanie Komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym.
5. Sprawozdanie z działalności Komisji Rady Gminy w okresie międzysesyjnym.
6. Sprawozdanie z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na terenie Gminy Roźwienica za 2021rok.
7. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Roźwienicy za 2021 rok.
8. Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Roźwienica w 2021 roku.
9. Podjęcie uchwał:

1) W sprawie zmian w budżecie na rok 2022 (projekt 1),
2) W sprawie upoważnienia Wójta Gminy Roźwienica do dokonania zmian w uchwale budżetowej oraz wieloletniej prognozie finansowej w celu realizacji zadań związanych z pomocą obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (projekt 2),
3) W sprawie zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (projekt 3),
4) W sprawie rozpatrzenia petycji wielokrotnej dotyczącej naprawy programów ochrony powietrza obowiązujących na terenie województwa podkarpackiego (projekt 4),
5) W sprawie zmiany średniej ceny jednostek paliwa w Gminie Roźwienica na rok szkolny 2021-2022 (projekt 5),
6) W sprawie dzierżawy nieruchomości (Roźwienica) (projekt 6),
7) W sprawie przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Gminy Roźwienica na lata 2022-2030 oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii, w tym trybu konsultacji (projekt 7).
10. Zapytania, wolne wnioski.
11. Zakończenie obrad Sesji.

Gmina Roźwienica