Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

21 grudnia, 2021
Cerkiew w Tyniowicach / Wojciech Pysz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cerkiew w Tyniowicach / Wojciech Pysz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
W dniu 9 grudnia w Urzędzie Gminy w Roźwienicy odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie trzem parom mieszkającym na terenie Naszej Gminy. W imieniu Prezydenta RP medale miał zaszczyt wręczyć Wójt Gminy pan Tomasz Kotliński. Z odznaczonych par gościliśmy: Państwa Janinę i Franciszka Kowalczyków, diamentową parę, którzy razem idą przez życie 62 lata.
Państwa Filomenę i Mariana Łuców, z równie pięknym stażem prawie 57 lat wspólnego pożycia, Państwa Marię i Stanisława Kochmanów, małżonkowie Złote Gody obchodzili w zeszłym roku.

Wręczenie medali to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość, nie inaczej było i tym razem, Tomasz Kotliński Wójt Gminy raz Ewa Chmiel, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Roźwienicy złożyli odznaczonym parom gratulacje długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego, życząc kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i radości.

Warto przypomnieć, że medal za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymują małżonkowie, którzy przeżyli 50 lat w jednym związku małżeńskim. Zainicjowaniem procedury nadania mieszkającym w Gminie Roźwienica jubilatom, medali za długoletnie pożycie małżeńskie jest zawiadomienie o jubileuszu Wójta Gminy Roźwienica za pośrednictwem Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Roźwienicy.

Zgłoszenia jubileuszu mogą dokonać jubilaci lub członkowie ich rodzin za zgodą jubilatów.
Wniosek o nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie przedstawia się nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jeżeli rocznica ta przypada w styczniu lub lutym danego roku, wnioski można przedstawić począwszy od dnia 1 listopada roku poprzedzającego.

Informacje dotyczące jubilatów i daty zawarcia małżeństwa zostaną przekazane do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, celem sporządzenia przez Wojewodę Podkarpackiego wniosku o nadanie jubilatom medalu za długoletnie pożycie małżeńskie i przekazanie go do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura jest dość długa i trwa około 4 - 6 miesięcy. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego w Roźwienicy pok. nr 9 lub dzwoniąc pod nr tel. 16 622 58 22 wew. 24.

>>GALERIA<<
Gmina Roźwienica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).