Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

V rocznica nadania imienia św.Jana Pawła II w Rokietnicy

20 listopada, 2021

W dniu 14 października tego roku w Szkole Podstawowej w Rokietnicy uroczyście obchodzono V rocznicę nadania imienia św. Jana Pawła II oraz Święto Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów na skwerze pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Wiązanki kwiatów złożyła delegacja młodzieży wraz z Panią Anną Żołyniak Dyrektor  SP w Rokietnicy oraz Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Rokietnica Edwardem Jakubasem.

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Rokietnicy była Msza Święta w Kościele Parafialnym w której licznie uczestniczyli uczniowie.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Jacek Chochołek, Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny,  Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Edward Jakubas wraz z Radnymi, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Agata Bury oraz  Rada Rodziców na czele z przewodniczącym Wiesławem Karpińskim.

Uczniowie kl. VII oraz VIII przygotowali spektakl słowno-muzyczny opierający się na nauce i życiu Jana Pawła II pod hasłem ,,Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne” oraz uroczyście złożyli życzenia nauczycielom z okazji ich święta.

Na zakończenie zabrał głos Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny który złożył życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczył na ręce Pani Dyrektor pamiątkowy grawerton z okazji V rocznicy nadania imienia Szkole Podstawowej w Rokietnicy. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Edward Jakubas nawiązując w swoim przemówieniu do obchodzonej rocznicy a także złożył życzenia pracowników oświaty w imieniu Rady Gminy Rokietnica.

Nauczyciele zostali nagrodzeni za całoroczna pracę przez Panią Annę Żołyniak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy.

 
Gmina Rokietnica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).