Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli

20 listopada, 2021

5 października 2021 w Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela odbyła się uroczystość Pasowania na Zerówczaka uczniów kl 0 oraz Pasowanie na Ucznia Pierwszoklasitów , której celem było włączenie dzieci rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Uczniowie wytrwale przygotowywali się do tej uroczystości. Uczyli się tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas wszystkich prób, chcąc jak najlepiej zaprezentować się podczas uroczystości. Zanim nastąpił ten ważny dla każdego ucznia moment ślubowania, dzieci z klasy zero oraz pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności podczas programu artystycznego, który był oklaskiwany gromkimi brawami przez wszystkich zebranych. W niezwykle podniosłej atmosferze zerówczaki oraz pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, obiecali swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Małgorzata Narolska Dyrektor Szkoły dokonał ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia symbolicznym ołówkiem.
Starsi uczniowie życzyli swoim młodszym koleżankom i kolegom wielu sukcesów w nauce oraz zapewnili o chęci pomocy i opiece starszych uczniów w szkole i poza nią.
Z okazji tej uroczystości uczniowie klasy 0 oraz I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Rokietnica Witolda Szajnego, Wychowawców oraz Radę Rodziców. Prezenty sprawiły pierwszoklasistom ogromną radość.
Po uroczystości pasowania starsi uczniowie w humorystycznym spektaklu recytowali wiersze i śpiewali piosenki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli
Pani Małgorzata Narolska Dyrektor Szkoły w tym uroczystym dniu wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom, dziękując im za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.Gmina Rokietnica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).