Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Czelatycach

20 listopada, 2021

Tradycją Szkoły Podstawowej w Czelatycach jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

Do tej uroczystości pierwszaki ze szkoły podstawowej przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wychowawczyni klasy pierwszej Pani Małgorzata Koniuszy przygotowała wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz grupa starszych koleżanek Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie było dużym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, upominków oraz życzeń od Wójta Gminy Rokietnica Witolda Szajnego.

Wójt Gminy Rokietnica podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, składając wszystkim obenym pracownikom serdeczne życzenia. Dzieci podziękowały za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem wierszem i piosenką. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i Wójta Gminy .

Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora Nauczycielom: Pani Łuc Justynie, Pani Pająk Renacie oraz Pani Dubaj Bernadecie za szczególne osiągnięcia.
Gmina Rokietnica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).