Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację projektu „Uniwersytet Samorządności” objętego Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025 dofinansowanym ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

20 listopada, 2021

Celem inicjatywy jest stworzenie warunków do przeprowadzania kursów, szkoleń oraz różnego rodzaju działań edukacyjnych wspomagających rozwój obszarów wiejskich, wspierających idee samorządności i społeczeństwa obywatelskiego, przygotowujących lokalną społeczność do realizacji różnych ważnych funkcji społecznych.

Realizację zadania podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap jest w trakcie realizacji i zakłada przystosowanie niezbędnej infrastruktury na potrzeby przyszłych działań edukacyjnych. Warunkiem jest, że otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na ulepszenie już istniejących i funkcjonujących obiektów. W ramach realizacji pierwszego etapu projektu w trakcie doposażania jest Świetlica Wiejska w Rokietnicy. Drugi etap będzie realizowany w latach 2022-2025. Jego założeniem będzie realizacja działań edukacyjnych wskazanych we wniosku, przy wykorzystaniu przygotowanej do tego celu infrastruktury.

Wsparcie finansowe na realizację „Uniwersytetu Samorządności” w ramach PPOW mogło wynieść maksymalnie do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 15 000 zł. Każda jednostka samorządowa mogła ubiegać się o wsparcie finansowe jednego projektu. Gmina Rokietnica otrzymała najwyższe możliwe dofinansowanie.
Gmina Rokietnica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).