Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

,,Aktywnie i zdrowo”-Zagospodarowanie przestrzeni wokół stawu w Centrum Gminy Rokietnica wraz z utworzeniem mola na stawie”

29 listopada, 2021

Dobiega końca realizacja zadania ,,Aktywnie i zdrowo”-Zagospodarowanie przestrzeni wokół stawu w Centrum Gminy Rokietnica wraz z utworzeniem mola na stawie” w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi. Zagospodarowanie przestrzeni wokół stawu w Rokietnicy poprzez stworzenie mola ma służyć przede wszystkim umacnianiu podejścia mieszkańców Gminy Rokietnica do postrzegania środowiska, w którym przyszło im żyć i funkcjonować. Te działania zwracają uwagę na wartość otaczających ich zasobów i bogactw dziedzictwa przyrodniczego oraz  kulturowego, usytuowanych w bezpośrednim i dalszym otoczeniu. Walory te przez wiele lat były  niedostrzegane, staw był zarośnięty trawą, a w konsekwencji pozbawiony był właściwej ochrony ze strony lokalnej społeczności. Powodowało to utratę istotnych elementów dziedzictwa obszarów wiejskich podkarpacia, które mogłyby stanowić osnowę silnej tożsamości Gminy Rokietnica. W tym roku staw został zmeliorowany, na nowo powstała przestrzeń do zagospodarowania, zostały usunięte zarośla co daje możliwość mieszkańcom do działania i zagospodarowywania terenu. Dzięki dofinansowaniu  zadania mieszkańcy Gminy Rokietnica  zyskają przestrzeń do działania a mieszkańcy podkarpacia mają możliwość zaspokojenia swoich  potrzeb społeczno-kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych i  edukacyjnych.

Realizacja tego zadania to połączenie integracji społeczeństwa z przyjemnością  z przebywania na łonie natury wśród ludzi oraz integracja ze środowiskiem lokalnym zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców. Będzie to miejsce spotkań pozwalające na integrację i aktywizację mieszkańców  Rokietnicy. Dzięki budowie mola mieszkańcy Rokietnicy zyskają miejsce do spotkań i integracji społeczeństwa, społeczeństwo zyska przestrzeń do swojej aktywności na świeżym powietrzu.
Gmina Rokietnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).