Poniedziałek, 23 maja 2022r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

VI Gminny Interdyscyplinarny Konkurs COGITO.

13 maja, 2022
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W dniu 10 maja 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. hr. Aleksandra Fredry w Nienowicach  VI Gminny Interdyscyplinarny Konkurs  COGITO, którego  motywem przewodnim była epopeja narodowa, czyli Pan Tadeusz – Adama Mickiewicza. Do rywalizacji przystąpiły 3-osobowe drużyny z pięciu szkół i zmierzyły się  z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, ale i w ograniczonym czasie, toteż pracowali niezwykle intensywnie wykazując się bogatą wiedzą i  nieprzeciętnymi umiejętnościami. Drużyny rozwiązały 10 zadań  i konieczna była kontynuacja rywalizacji, ponieważ dwie szkoły uzyskały jednakowy wynik. Aby wyłonić zwycięzców, trzeba było aż trzech zadań dodatkowych, gdyż obie  drużyny prezentowały się rewelacyjnie. Ostatecznie zwyciężyła  lepsza  drużyna  i ogłoszono następujące wyniki:

I miejsce-  SP Ostrów -36 pkt / 4 pkt + 5 pkt + 5 pkt

II miejsce – SP Nienowice- 36 pkt / 4 pkt + 5 pkt +4 pkt

III miejsce – SP Święte  - 31 pkt

IV miejsce – SP Sośnica – 21 pkt

V miejsce – SP Chotyniec -19 pkt

Wszystkim uczniom serdecznie pogratulował Pan Wójt Bogdan Szylar, a następnie  wręczył ufundowane nagrody indywidualne oraz puchary dla szkół. Swoje podziękowania Pan Wójt  skierował również do  dyrekcji wszystkich szkół oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Do gratulacji i podziękowań  dołączyli również organizatorzy COGITO – Panie Magdalena Kud, Ewelina Sawicka-Petynia oraz Marta Jackowska. Dziękując za udział w tegorocznym konkursie i pełną serdeczności atmosferę podczas spotkania w naszej szkole, zapraszamy już dzisiaj na kolejną edycję w przyszłym roku.

Tekst: SP Nienowice

Gmina Radymno