Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych

31 października, 2023
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W dniu 31 października w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się symboliczne przekazanie sadzonek roślin miododajnych. Idea prowadzenia kampanii wpierającej owadopylność pn: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”,  zrodziła się w 2015 roku.

W tym roku Samorząd Województwa Podkarpackiego podjął się kolejnej iteracji tego projektu, zakładając zasadzenie dodatkowych 5,700 sztuk drzew i krzewów miododajnych na obszarze województwa. Nasza gmina również przyłączyła się do akcji sadzenia drzew miododajnych. Sadzonki przekazał wicemarszałek Piotr Pilch. Nasze środowisko wymaga ciągłej troski, a świadomość społeczna dotycząca stanu środowiska naturalnego jest coraz większa, jednak wymaga ciągłego pogłębiania.

Całkowity koszt kampanii w ciągu dziewięciu lat wyniósł około 760 tysięcy złotych, co umożliwiło wprowadzenie do środowiska około 56 tysięcy sadzonek roślin miododajnych. W roku bieżącym koszt tej inicjatywy wynosi 78,500 złotych i pochodzi ze środków własnych samorządu.

Zdjęcia: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Gmina Radymno