Wtorek, 28 czerwca 2022r. | Imieniny: Leona, Ireneusza

Potyczki językowe 2022 Skołoszów.

19 maja, 2022
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

POTYCZKI JĘZYKOWE 2022

W czwartek, 12 maja 2022 r., po dwóch latach przerwy wymuszonej covidowymi obostrzeniami, w Szkole Podstawowej w Skołoszowie odbyły się Powiatowe Potyczki Językowe. W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziały szkoły z terenu powiatów jarosławskiego i przemyskiego. W XIX Powiatowej Corridzie Ortograficznej wzięło udział 47 uczniów, a w XII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up” – 47 uczestników.  W tym miejscu warto również nadmienić, iż od tego roku organizowane przez naszą szkołę Potyczki Językowe znalazły się na Wykazie Podkarpackiego Kuratora Oświaty zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2021/2022, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Tradycyjnie honorowy patronat nad konkursem objęli włodarze trzech gmin: Wójt Gminy Radymno – pan Bogdan Szylar, Wójt Gminy Orły – pan Bogusław Słabicki oraz Wójt Gminy Laszki – pan Stanisław Gonciarz, którzy ufundowali również cenny nagrody rzeczowe dla zwycięzców: słuchawki gamingowe, power banki, słuchawki bezprzewodowe, myszki gamingowe i nagrody książkowe.

Do pracy w komisjach jurorskich organizatorzy zaprosili przybyłych opiekunów uczniów, co dało pełną transparentność  wyników, a jasno sprecyzowane zasady i kodowanie prac pozwoliło na obiektywne i sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców w każdej kategorii wiekowej w obydwu częściach Potyczek Językowych.

Na słowa uznania zasługuje również perfekcyjne przygotowanie organizacyjne przedsięwzięcia, do którego przyczynili się nauczyciele i pracownicy szkoły: Stanisława Kocuń, Anna Pajda, Marta Szegda, Izabela Szczepanik, Anna Lisowska, Bogusława Januszko, Iwona Grabowska – Broda i Aleksandra Serafin.

Po ciężkich zmaganiach konkursowych z języka polskiego i języka angielskiego nadszedł czas na ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców. Tę część Potyczek Językowych uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Gospodarzem Wójtem Gminy Radymno - panem Bogdanem Szylarem, Wójtem Gminy Orły – panem Bogusławem Słabickim oraz dyrektorką Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Laszkach - panią Małgorzatą Solilak. W przemówieniach zaproszeni goście podkreślali swoją przychylność oraz potrzebę i istotę organizowania takich przedsięwzięć. Stwarzają one możliwość nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy przez uczniów, ale również wymieniania się doświadczeniami i przeżywania wspaniałej                                       i emocjonującej przygody w duchu zdrowej rywalizacji. Ponadto wyrazili swoje uznanie                      i podziw wobec zaangażowania i wiedzy uczniów oraz zachęcali do udziału w kolejnych edycjach Potyczek Językowych.

Wyniki XIX Powiatowej Corridy Ortograficznej:

I kategoria wiekowa: klasy I - III szkoły podstawowej

Lena Hryń                               SP im. ojca Wenantego Katarzyńca w Świętem

Kinga Dudek                           SP im. Marii Konopnickiej w Wietlinie

Maja Usiądek                          SP w Ostrowie

II kategoria wiekowa: klasy IV - VI szkoły podstawowej

Kornelia Jakubiszyn                SP z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Walawie

Zofia Bałtowska                      SP im. Jana III Sobieskiego w Laszkach

Patrycja Pukas                        SP im. Jana Pawła II w Miękiszu Starym

III kategoria wiekowa: klasy VII - VIII szkoły podstawowej

Kinga Czajkowska                   SP w Orłach

Martina Ćwik                          SP im. Jana III Sobieskiego w Laszkach

Nikola Chmielowiec               SP im. Jana Pawła II w Miękiszu Starym

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "English In Close-up":

I kategoria wiekowa: klasy I - III szkoły podstawowej

Tomasz Musz                          SP im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach

Kornelia Paszkowska             SP im. Marii Konopnickiej w Wietlinie

Dariusz Reizer                        SP w Skołoszowie

II kategoria wiekowa: klasy IV - VI szkoły podstawowej

Jakub Wota                             SP im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach

Ksawier Kozak                         SP im. Marii Konopnickiej w Wietlinie

Kinga Zwierzyńska                  SP im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach

III kategoria wiekowa: klasy VII – VIII szkoły podstawowe

Kinga Brzezicka                       SP w Skołoszowie

Mateusz Kiełt                         SP w Ostrowie

Amelia Mordjas                      SP im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Zadąbrowiu

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zapałem stanęli w szranki zmagań z ortografią i gramatycznymi zasadami języka polskiego oraz języka angielskiego.

Opiekunom zaś życzymy w dalszej pracy zawodowej tak zdolnych uczniów, jak ci którzy brali udział w konkursach i zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.

Przedstawicielom władz samorządowych dziękujemy za okazane wsparcie  i zaangażowanie finansowe oraz obecność w tym ważnym dla wszystkich uczestników konkursu dniu. Jest to dla nas dowodem, że w oczach władz, poczynania organizatorów są ważnym elementem nauczania i wychowania.

Tekst: Organizatorzy

Gmina Radymno