Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Pasowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Hr. Aleksandra Fredry w Nienowicach

18 października, 2023
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

We wtorek 10 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna, rodzice, jak również wójt Gminy Radymno. Dzieci klas pierwszych ubrane w stroje galowe zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Ucznia, którego dokonała pani dyrektor. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów i udali się na słodki poczęstunek. Cała uroczystość odbyła się w podniosłej, ale bardzo miłej atmosferze. Na pewno na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów.

Tekst i zdjęcia: SP Nienowice

Gmina Radymno