Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach

30 października, 2023
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W dniu 24 października 2023r. pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach na uroczystej akademii zostali włączeni do społeczności szkolnej. Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka, także ważne wydarzenie wpisane w kalendarzu szkolnym. W programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię Panią Małgorzatę Skrzyszewską pierwszoklasiści udowodnili, że mogą dostąpić tego zaszczytu i być pasowani na uczniów szkoły. Mieli zdobyć różne klucze do Krain: Wiedzy, Mądrości i Umiejętności. Wszystkie próby przeszli znakomicie, pokazali, że mogą już być prawdziwymi uczniami i złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali uroczyście:- Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia- Uczyć się pilnie- Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły- Przynosić dumę nauczycielom i rodzicom- Swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość- Być dobrym Uczniem i Polakiem.

Pani Dyrektor Beata Kołcz dokonała pasowała uczniów oraz wręczyła legitymacje szkolne. Życzenia i upominki złożył dzieciom Pan Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, a także Pan Radny Jan Fusiek. Komendant SG ppłk Marek Soliszewski oraz mjr Zbigniew Olech są wpisani w życie naszej społeczności szkolnej i jak zawsze skierowali miłe słowa do uczniów. Rodzice pierwszoklasistów przekazali w podziękowaniu dla Pani Dyrektor krzew magnolii, który zostanie wspólnie zasadzony z uczniami w alejce przy wejściu do szkoły.

Ten ważny dzień w życiu każdego pierwszaka na długo zostanie w ich pamięci.

Tekst i zdjęcia: SP Łazy

Gmina Radymno