Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Kolejny milion na gminną komunikację

06 grudnia, 2023

1 284 325,20 zł tyle otrzyma w przyszłym roku Gmina Radymno w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pieniądze to dofinansowanie do 7 linii komunikacyjnych, które zapewniają możliwość dojazdu z i do wielu miejscowości Gminy Radymno. Jest to najwyższa przyznana dotacja spośród złożonych przez wszystkie gminy. Do planowanego zadania gmina dołoży z własnego budżetu kwotę 148 349,23  zł. W 2024 roku mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do pracy czy szkoły na trasach:

1. Sośnica-Święte-Ostrów,
  2. Chotyniec „Osiedle”-Duńkowice-Ostrów,
  3. Łazy „Kościół”-Łazy „Osiedle”- Ostrów,
  4. Zabłotce-Budzyń przez Nienowice,
  5. Budzyń-Ostrów przez Korczową, Młyny, Zaleską Wolę, Piaski, Duńkowice, Radymno,
  6. Chotyniec-Ostrów przez Łazy,
  7. Sośnica Brzeg- Ostrów przez Nienowice, Grabowiec.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej to instrument wsparcia finansowego jednostek samorządu terytorialnego będących organizatorami publicznego transportu zbiorowego. Uzyskana kwota pozwoli na sprawną organizację transportu lokalnego na terenie naszej gminy. Zależy nam na dobrej i optymalnej sieci połączeń, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi mieszkańcy mieli odpowiednie kursy i trasy autobusowe.

- dofinansowano_ze_srodkow_budzetu_panstwa_przewozy_autobusowe_2021_poziom_duze_page-0001.jpg

Gmina Radymno