Dzień Kobiet w Urzędzie Gminy
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w sali narad Urzędu Gminy Radymno odbyło się uroczyste spotkanie. Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar po krótkim przemówieniu złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym paniom oraz wręczył upominek w postaci symbolicznej czerwonej róży. Dla Pań przygotowane zostało również pyszne ciastko, kawa i herbata.
Międzynarodowy dzień kobiet obchodzony jest od 1910 r. Wówczas obchody święta miały głównie wymiar polityczny, w ten sposób opowiedziano się za prawami kobiet. W Polsce Dzień Kobiet kojarzy się głównie z okresem PRL. W ciągu stulecia tradycja przetrwała, jednak święto obecnie obchodzone jest w znacznie korzystniejszej atmosferze. Tego dnia upamiętniamy odwagę i determinację wszystkich kobiet, które zasłużyły się w historii oraz rozmawiamy na temat roli kobiet we współczesnym świecie.
Silne, niezależne i pewne siebie. Każda z kobiet jest jedyna i wyjątkowa, wyposażona w bagaż przeróżnych doświadczeń. Płeć piękna znakomicie łączy pracę z obowiązkami domowymi, znajdując przy okazji czas na rozwijanie pasji, dbanie o najbliższych i działanie dla dobra mieszkańców naszej gminy. Dzień kobiet jest zatem doskonałym dniem, aby okazać wdzięczność za zaangażowanie społeczne kobiet.
Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony z wczorajszego spotkania będzie towarzyszył wszystkim kobietom przez cały rok. Bądźcie zdrowe i pamiętajcie o słowach amerykańskiej pisarki i działaczki społecznej „Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa”.