Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego

Dożynki Gminne 2022 – sołectwo Nienowice

23 sierpnia, 2022
Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Cerkiew w Chotyńcu / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Dożynki Gminne w tym roku odbyły się w Nienowicach. Cała uroczystość została zapoczątkowana uroczystą mszą dziękczynną w kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Józefa w Nienowicach poprowadzona przez proboszcza ks. Józefa Tomonia, następnie korowód wieńcowy wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na plac przy Szkole Podstawowej w Nienowicach. Starostowie dożynkowi którymi byli Państwo Andrzej i Aneta Skoczylas przekazali na ręce Pana Bogdana Szylara Wójta Gminy Radymno i Przewodniczącego Rady Gminy Radymno Jana Fuśka symboliczny bochen chleba -„Przed nami leży pachnący wspaniały bochen chleba, upieczony z tegorocznego ziarna, które wzrastało i dojrzewało na tej ziemi. Dziękuje bardzo za ten wymowny dar. Jest to wyraz Waszego trudu Drodzy Rolnicy!” – powiedział Wójt Gminy Radymno. Prowadzącymi imprezy zostali Pani Beata Gałęza Sekretarz Gminy oraz Pan Stanisław Kopacz kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Radymno. Wśród zaproszonych gości zjawili się: Pan Marcin Zaborniak Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Anna Huk Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Stanisław Trojak Wicestarosta Jarosławski, Pan Marek Sobolewski oraz Pan Marek Kisielewicz Radni Powiatu Jarosławskiego, Pan Mieczysław Piziurny Burmistrz Miasta Radymna, Pan Tadeusz Ogonowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław, Pan Robert Johnson Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Radymnie, Pan Adam Lisańczuk Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Radymno, Pani Alina Radecka Członek Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej, Państwo Grażyna i Jan Grześko właściciele firmy Rol – Mech oraz wiele osobistości obecnych a nie wymienionych z imienia i nazwiska, również radni i sołtysi gminy Radymno. Po uroczystym otwarciu i przywitaniu zaproszonych gości, rozpoczęła się prezentacja pięknych i barwnych wieńców dożynkowych stworzonych przez sołectwa Gminy Radymno. W tym roku aż 12 sołectw przygotowało wieńce dożynkowe, wieniec przygotowało również Stowarzyszenie Rozwoju Gminy „PRO PATRIA” z Sośnicy. Dożynki stanowiły także atrakcję dla najmłodszych mieszkańców gminy. Czekały na nich liczne zjeżdżalnie i dmuchańce, popcorn, malowanie buziek oraz animator z licznymi atrakcjami. Dzięki hojności organizatorów wymienione atrakcje były zupełnie darmowe. Na dożynkowej scenie swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Dęta z Sośnicy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”. Swoje stoiska ze swoimi popisowymi daniami i wypiekami prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich. Wieczorem do tańca porwał wszystkich zespół muzyczny „VENEA”. Aura pogodowa mocno sprzyjała tegorocznym dożynkom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Gmina Radymno