Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

XXIX Bieg o memoriał bł. Ks. Br. Markiewicza 2021

29 września, 2021

XXIX Bieg o Memoriał bł. Ks. B. Markiewicza to jedna z imprez, na które czekają sympatycy sportu a w szczególności biegania. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach  wspólnego świętowania Dni Patrona Miasta i Gminy Pruchnik bł. ks. Bronisława Markiewicza jako szlachetnego duszpasterza, który przywiązywał duże znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych.

Organizatorzy: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Parafia Rzymskokatolicka w Pruchniku  dbają o to aby żadna z edycji biegów nie przeszła bez echa, szczególnie w obecnych czasach ograniczeń. Z tego powodu wydarzenie to już drugi rok z kolei przenoszone jest z kwietnia na wrzesień. W tym roku zła pogoda skłoniła Organizatorów do przełożenia biegów z 19 września na inny termin. Ostatecznie biegi odbyły się tydzień później bo 26 września w niedzielę. Pogoda dopisała jak również frekwencja bo łącznie we wszystkich kategoriach zapisało się aż 150 zawodników w 12 kategoriach na 6 dystansach. Organizatorzy biegów gratulują wszystkim sportowej rywalizacji, zwycięzcom zajętych miejsc na podium i zapraszają za rok.

Tekst i zdjęcia CKSiT Pruchnik

Wyniki - 

 
Gmina Pruchnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).