Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Rozświetlamy Polskę – Gmina Pruchnik z kolejnym dofinansowaniem

05 grudnia, 2023

Rozstrzygnięto dziewiątą edycję rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pod nazwą „Rozświetlamy Polskę”. Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego. Łącznie przyznano im prawie 1 mld zł na 1214 inwestycji.

 

BGK jest operatorem Programu Inwestycji Strategicznych. Przyjmował wnioski gmin o dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego za pośrednictwem aplikacji Polski Ład i to on będzie wypłacał środki z programu. Wnioski składane przez samorządy analizowała działająca przy KPRM komisja ds. wsparcia Programu. Komisja przygotowała rekomendacje, na podstawie których o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów. Tekst pochodzi ze strony: https://www.portalsamorzadowy.pl/finanse/sa-wyniki-rzadowego-programu-rozswietlamy-polske-zobacz-liste-beneficjentow,508422.html

Gmina Pruchnik rokrocznie przeznacza w swoim budżecie środki finansowe na zadania w zakresie budowy i modernizacji oświetlenia ulicznego. W latach 2021-2023 wydatkowaliśmy prawie 2 mln złotych na budowę nowych punktów oświetleniowych i wymianę ponad 700 opraw sodowych na energooszczędne ze źródłem światła typu LED. Wówczas również zostało pozyskane dofinansowanie m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 203 300,00 zł z programu "Rozświetlamy Polskę" Gmina Pruchnik będzie mogła w 2024 r. kontynuować modernizację oświetlenia.

 

 
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).