Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Relacja z Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości

17 listopada, 2023

Obchody Święta Niepodległości w tym roku rozpoczęliśmy już w piątek 10 listopada – w dzień poprzedzający Narodowe Święto. W tym dniu w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku wykonując program słowno-muzyczny pt. „Polska – moja Ojczyzna” a wieczorem odbyła się „Wieczornica Patriotyczna” – koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych prowadzonych w CKSiT oraz zespołu wokalnego „Sunrise”.

W sobotę 11. listopada o godzinie 11:00 została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, w której udział wzięły władze samorządowe, delegacje jednostek OSP, Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Po mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz przed pomnik „Grunwald” gdzie zostały złożone kwiaty, po którym na Rynku odbyła się oficjalna część uroczystości – podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego i wystąpienia okolicznościowe.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących naszemu tegorocznemu świętowaniu dnia 11.listopada jakimi były: Akcja „Niepodległa do Hymnu”, Gra Miejska „Historia Dziś”, Happening „Patriotyczna piątka” i Akcja Biblioteczna „Narodowe Barwy”.

O godzinie 17:00 w Centrum Kultury odbył się koncert patriotyczny uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku. Wspólne świętowanie zakończyliśmy już zorganizowanym po raz drugi pieszym Rajdem Niepodległości „Do Światła Wolności”, w którym wzięło udział ponad 50 osób.

O godzinie 18:00 z pruchnickiego rynku udaliśmy się razem na wiatę turystyczną na Korzeniach. Uczestnicząc w rajdzie oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę  i  okazaliśmy wdzięczność za to, że możemy żyć w Wolnym i Niepodległym kraju.

 

Tekst i zdjęcia: CKSiT w Pruchniku

 


.sig_cont {width:280px;height:270px;}

 


.sig_cont {width:280px;height:270px;}

 


.sig_cont {width:280px;height:270px;}

 

 
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).