Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego

Pani Emilia Pietruszka z Pruchnika ma 100 lat!!!

09 sierpnia, 2022

Tradycyjne „sto lat” śpiewane przy składaniu życzeń podczas różnych uroczystości to dla wielu z nas wiek wręcz niewyobrażalny, a dla Pani Emilii z Pruchnika to od wczoraj (08.08.2022) rzeczywistość.

Pani Emilia Pietruszka urodziła się 8.08.1922 r. w Czelatycach, gmina Rokietnica. W Pruchniku zamieszkała od 12.09.1980 r. Jej życie to czas bardzo wielu doświadczeń, o których opowiada w rozmowie. Z uśmiechem na twarzy wspomina również swoją pasję jaką było wyszywanie niezwykłych obrazów.

Od rodziny dowiadujemy się także, że kolejną pasją były kwiaty, dlatego Pani Emilia ze swojego okna czujnie obserwuje jak zmienia się Pruchnicki Rynek, podziwiając piękne róże, a wręcz złoszcząc się jeżeli ktoś przechodzi pomiędzy kwiatami, zamiast wyznaczonymi alejkami.

Z okazji tak zacnego jubileuszu przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Pruchniku – Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik wraz z Martą Wałach – Dyrektor OPS w Pruchniku, w imieniu Burmistrza Pruchnika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku złożyli jubilatce najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. W domu Pani Emilii, oprócz wyszywanych płócien, podziwiać można piękną galerię zdjęć rodzinnych, a także drzewo genealogiczne, zaczynające się od jubilatki, zawierające pięć pokoleń.

Oprócz Pani Emilii w tym roku swoje 100 urodziny obchodziła również Pani Zofia Pilch z Rozborza Długiego ur. 21.05.1922 r. w Rzeplinie, która od urodzenia jest mieszkanką Rozborza Długiego.

Obydwie Panie należą do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami, będąc świadkami wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Raz jeszcze w imieniu samorządu Gminy Pruchnik oraz mieszkańców życzymy jubilatkom dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, aby kolejne lata mijały wśród najbliższych przynosząc wiele zadowolenia i radości z każdego dnia, miłości, wsparcia oraz szacunku.

.sig_cont {width:280px;height:270px;}

Gmina Pruchnik