Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Mercedes Unimog na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłówce

20 stycznia, 2022

W dniu 19.01.2022 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Jodłówce otrzymała samochód pożarniczy GBA 2,5/16 Merces-Benz Unimog U5000. Pojazd został przekazany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu na podstawie rozkazu Komendanta Powiatowego i zastąpił wysłużony samochód Star 266 z 1983 r.

Starania o pozyskanie środków na gruntowny remont lub zakup nowego samochodu dla tej Jednostki trwały już od jakiegoś czasu. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły oraz przychylności wielu osób, zaangażowanych w ten proces, udało się stosunkowo niewielkimi nakładami pozyskać ten pojazd. Przypomnijmy, Gmina Pruchnik w ubiegłym roku udzieliła wsparcia Powiatowi Jarosławskiemu w wysokości 75 000 zł na zakup fabrycznie nowego samochodu pożarniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Po zakupie i uzbrojeniu auta, Komenda Powiatowa, na podstawie wcześniejszych ustaleń przekazała samochód dla OSP w Jodłówce.

Pozyskany Mercedes Unimog to samochód wyprodukowany w roku 2008, posiada m.in. zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3 wraz ze zbiornikiem na środek pianotwórczy, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, rozłączany napęd 4x4, wciągarkę elektryczną, itp. Samochód dzięki terenowemu zawieszeniu oraz oponom, powinien dobrze służyć druhom z Jednostki OSP w niełatwym terenie miejscowości Jodłówka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc, aby ten samochód trafił na teren Gminy Pruchnik, a osobom decyzyjnym, w szczególności bryg. Krzysztofowi Kowalowi - Komendantowi Powiatowemu PSP w Jarosławiu, który wydał rozkaz o przekazaniu samochodu, dziękujemy za przychylność, dzięki czemu nasi druhowie będą mogli podejmować skuteczne działania ratowniczo-gaśnicze. Druhom z OSP w Jodłówce życzymy, aby samochód niezawodnie służył podczas prowadzonych działań.

 

 


.sig_cont {width:280px;height:270px;}
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).