Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Jednostki OSP z terenu Gminy Pruchnik otrzymały dotacje z programu “Mały strażak”

18 sierpnia, 2021

9 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu strażacy z Jednostek OSP z terenu powiatu jarosławskiego, w tym 3 jednostki z Gminy Pruchnik podpisały umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” zwanego potocznie  programem "Mały strażak".

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Jednostek OSP uczestniczyli Adam Skiba – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie, minister Anna Schmidt, poseł Tadeusz Chrzan, z-ca podkarpackiego komendanta PSP Daniel Dryniak i komendant powiatowy PSP Krzysztof Kowal.

W tegorocznej edycji dotacje otrzymało 14 jednostek z powiatu jarosławskiego. Z naszej gminy środki na zakup sprzętu i wyposażenia otrzymają OSP Pruchnik I, OSP w Pruchniku Nr 3 oraz OSP w Kramarzówce.

Zdjęcia  - SP w Jarosławiu

 
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).