Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Inwestycje drogowe na terenie Gminy Pruchnik

17 listopada, 2021

W dniu dzisiejszym odbyło się przekazanie placu budowy drogi powiatowej Pruchnik – Kramarzówka - Helusz. Jest to inwestycja powiatowa, której wartość całkowita to 14,7 mln zł. Powiat Jarosławski pozyskał na to zadanie środki w wysokości 9,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałą kwotę będą stanowiły środki samorządu powiatu oraz Gminy Pruchnik. Ponad 8 kilometrowy drogi ma zostać gruntownie przebudowany do jesieni 2023 r.

To nie jedyna dobra informacja w zakresie inwestycji na drogach, ponieważ trwają właśnie prace przy drodze gminnej w Kramarzówce do zbiorników. Gmina Pruchnik pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Na końcowym etapie są również prace przy drodze gminnej Jodłówka „Mikłaszówka” dotowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej o tych inwestycjach już wkrótce.

 
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).