Środa, 22 marca 2023r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Dożynki archidiecezjalne i gminne – Jodłówka 2022

29 sierpnia, 2022

W dniu 28.08.2022 r. odbyły się XXXIX dożynki Archidiecezji Przemyskiej połączone z dożynkami Gminy Pruchnik. Był to również dzień odpustu parafialnego w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie tłumnie przybyli parafianie, pielgrzymi oraz goście z różnych stron.

W dożynkach oprócz delegacji z wieńcami z całej archidiecezji, których było ok. 45, uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz, służb i instytucji, pielgrzymi oraz rolnicy, którzy dziękowali za tegoroczne plony.

Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. arcybiskup Adam Szal metropolita Przemyski. Starostami Dożynek byli Jan i Anna Chmieleccy z Jodłówki Parcelacji, a organizatorem, oprócz archidiecezji była Gmina Pruchnik, którą reprezentował Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła. Lokalni gospodarze – Parafia Pruchnik i Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku wspólnie ks. Władysławem Dubielem, archidiecezjalnym duszpasterzem rolników, zadbali o każdy szczegół, dlatego uroczystość była naprawdę podniosła.

Po raz kolejny zaprezentowała się także Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika, która wystąpiła w połączonym składzie z Orkiestrami Dętymi z Kańczugi i Medyki wspólnie z połączonymi chórami z Kańczugi, Jodłówki i Pruchnika pod batutą kapelmistrza pruchnickiej orkiestry Huberta Hadro.

Tegoroczne dożynki miały nieco inny przebieg niż zwykle, ale były bardzo uroczyste i wszyscy obecni mieli okazję podziwiać piękne i unikatowe wieńce dożynkowe oraz delegacje z darami tegorocznych plonów, w szczególności pięknymi chlebami dożynkowymi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

 


.sig_cont {width:280px;height:270px;}
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).