Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

50 lat minęło

08 września, 2021

W dniu 7.09.2021 r. w Pruchniku odbyło się wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, odznaczenia nadawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Pruchniku, gdzie ks. dziekan Piotr Kandefer odprawił Mszę Św. w intencji jubilatów, a także wygłosił homilię, w której podkreślił znaczenie i wartość rodziny w życiu człowieka,

wskazując na konieczność codziennego dbania o nią i pielęgnowania. Wręczenie medali odbyło się w Domu Strażaka OSP Pruchnik I.

Wszystkich zgromadzonych powitał Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, wyrażając swoje uznanie za tak pięknie przeżyty wspólnie czas. Następnie Pan Burmistrz wspólnie z Robertem Grządzielem – Sekretarzem Gminy Pruchnik oraz Jadwigą Kłopot – Kierownikiem USC w Pruchniku wręczali medale, legitymacje oraz pamiątkowe listy gratulacyjne.

Odznaczeni zostali:

 1. Janina i Jan Bębenek z Kramarzówki
 2. Adela i Marcin Barszczak z Pruchnika
 3. Barbara i Marian Babiś z Rozborza Długiego
 4. Agnieszka i Roman Cap z Rozborza Długiego
 5. Maria i Eugeniusz Fudali z Pruchnika
 6. Janina i Kazimierz Hamerla z Pruchnika
 7. Zofia i Władysław Kiper z Jodłówki
 8. Józef i Zdzisława Kubas z Pruchnika
 9. Zofia i Antoni Mielniczek z Pruchnika
 10. Franciszka i Emil Płocica z Rzeplina
 11. Maria i Tadeusz Olszańscy z Jodłówki
 12. Cecylia i Aleksander Pieszko z Pruchnika
 13. Maria i Józef Pich z Jodłówki
 14. Danuta i Jan Proć z Kramarzówki
 15. Anna i Józef Pich z Jodłówki
 16. Władysława i Jan Pieszko z Jodłówki
 17. Teresa i Mieczysław Pieszko z Jodłówki
 18. Maria i Mieczysław Solarz z Rozborza Długiego
 19. Genowefa i Józef Szkoła z Jodłówki
 20. Janina i Jerzy Szczepańscy z Pruchnika
 21. Stefania i Michał Szczepanik ze Świebodnej
 22. Stanisława i Stefan Wajda z Jodłówki
 23. Wanda i Marian Rymarz z Jodłówki
 24. Jadwiga i Henryk Wałach z Hawłowic.

Pięknie udekorowane stoły oraz klimatyczna muzyka, nawet w wykonaniu jednego z jubilatów, pozwoliły na wspólną dyskusję i ożywienie wspomnień, jak to było 50 lat temu, w dniu ślubu. U niektórych nawet łza zakręciła się w oku.

Na zakończenie jubilaci zostali obdarowani pięknymi różami oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, które przygotowało tą uroczystość.

Gratulujemy wszystkim jubilatom tak wspaniałej rocznicy i życzmy dużo zdrowia i pomyślności na dalsze wspólne lata życia, a rodziny tych z Państwa, którzy już wkrótce również będą obchodzić swoje „złote gody”, zachęcamy do zgłaszania się do Urzędu Miejskiego w Pruchniku celem przygotowania i złożenia stosownego wniosku o nadanie odznaczenia.

 

 
Gmina Pruchnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).