Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

,,Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi…”

31 stycznia, 2022

Takimi dźwiękami 29 stycznia bieżącego roku rozbrzmiewała sala widowiskowa w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie. W sobotnie popołudnie odbył się wyjątkowy koncert, na który licznie przybyli mieszkańcy gminy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele samorządu oraz społeczność szkolna.

Publiczności zaprezentował się Gminny Zespół Wokalny ,,Wyśpiewani”, którego instruktorem jest Monika Czarny. Grupa wokalna współpracuje ze sobą zaledwie od 3 miesięcy, ale już może pochwalić się wspaniałym repertuarem. W programie koncertu znalazły się kolędy staropolskie i współczesne m.in.: ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Jezus Malusieńki”, ,,Polskie Betlejem” oraz pastorałki ,,Mario czy już wiesz”, ,,Pastorałka od serca do ucha”.

Nie zabrakło również jednej z najbardziej znanych kolęd na świecie ,,Cicha noc” – przetłumaczonej na ponad 300 różnych języków i dialektów, wykonanej po raz pierwszy podczas pasterki w 1818 roku w Austrii. Swoim głosem zachwyciła Monika Czarny, animatorka zespołu, wprowadzając magiczny nastrój i przywołując w nas wszystkich wspomnienia atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu usłyszeliśmy także nastrojowe kolędy, wyśpiewane gościnnie przez Katarzynę Czarny.

Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Pawłosiów Mariusz Reń, który podziękował wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas i wspólne kolędowanie, które tak mocno wrosło  w naszą polską tradycję. Szczególne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zostały skierowane do członków zespołu, dla których  w większości był to sceniczny debiut.

W trakcie uroczystej przemowy mogliśmy również poznać plany i zamierzenia związane z nowo oddanym do użytkowania  budynkiem Centrum Aktywności Lokalnej, który został stworzony z myślą o wszystkich mieszkańcach gminy.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 
Gmina Pawłosiów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).