Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego

TURNIEJ KOSZYKÓWKI POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PAWŁOSIÓW

08 sierpnia, 2022

W dniu 30 lipca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pawłosiowie odbył się turniej koszykówki pod patronatem Wójta Gminy Pawłosiów. W ramach turnieju zorganizowano rozgrywki „koszykówki 3x3”, konkurs rzutowy w parach „minutówka” oraz mecz 5x5 ”rocznik 94 vs reszta świata”.

Rywalizacja w „koszykówce 3x3” przebiegała w trzech kategoriach:

1.szkoły podstawowe

2.szkoły średnie

3.open

W  „koszykówce 3x3” w kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła ekipa z Pawłosiowa „Team WGW” w składzie: Weronika, Wiktoria i Grzegorz. W kategorii szkoły średnie zwycięstwo po zaciętej walce wywalczyła drużyna „Czarnuszki” z Jarosławia  w składzie : Marcin, Michał, Kacper. Drugie miejsce zajęła drużyna „Winiarzy” z Pawłosiowa w składzie: Jacek, Łukasz, Jakub.

W kategorii open do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Rozgrywki odbyły się systemem ‘każdy z każdym’ na dystansie 5 minut lub do 11 punktów. W najliczniej obsadzonej kategorii przeprowadzono 15 meczy. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce najlepszą okazała się drużyna z Pawłosiowa „Białe papiaki” w składzie : Piotrek, Jarek, Grzegorz. Drugie miejsce przypadło również drużynie z Pawłosiowa Maćkowi, Krzysztofowi, Sylwkowi S. i Sylwkowi B. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Jarosławia w składzie : Tymek, Marcin, Michał, Kacper.

W konkurencji rzutowej „minutówka” najlepsi okazali się koszykarze z Pawłosiowa. Pierwsze miejsce zdobyli Krzysztof i Sylwek.

Tytuł MVP (most valuable player) „najlepszy zawodnik turnieju” zdobył Grzegorz Frużyński.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz pamiątkowe statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Pawłosiów. Sędzią głównym turnieju był Arkadiusz Zawalski – nauczyciel Zespołu Szkół w Pawłosiowie.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i zgromadziły dziesiątki sympatyków koszykówki. Wszystkim osobom, które brały udział w sportowych zmaganiach Serdecznie Gratulujemy.

Gmina Pawłosiów