Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

ŚWIĘTO LOTNIKÓW

07 września, 2021

W niedzielę, 5 września uczczono osiemdziesiątą drugą rocznicę śmierci polskich lotników, którzy zginęli nad Pawłosiowem w wojnie obronnej z niemieckim najeźdźcą w 1939 roku.

Obchody rocznicowe rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji poległych lotników i żołnierzy września, w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie. Koncelebrował ją ks. Proboszcz Tadeusz Urban wraz z ks. dr Waldemarem Janiga dyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu, który wygłosił piękną patriotyczną homilię.

W dowód pamięci, delegacje Urzędu Gminy oraz Zespołu Szkół w Pawłosiowie złożyły kwiaty i znicze pod tablicami lotników i żołnierzy września.

Po mszy świętej, na Cmentarzu Komunalnym w Maleniskach, Wójt wraz ze współpracownikami, Przewodniczącym Rady Gminy, radni oraz przedstawiciele OSP Pawłosiów złożyli wiązanki i znicze na płycie grobu lotników.

 
Gmina Pawłosiów

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).