Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Przebudowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pawłosiów

21 marca, 2023
Pałac Siemieńskich w Pawłosiowie / MyName (Hiuppo) - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 2.5 Pałac Siemieńskich w Pawłosiowie / MyName (Hiuppo) - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 2.5

W połowie marca br. Gmina Pawłosiów wszczęła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na realizację zadania pn.: Przebudowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pawłosiów.

Zaplanowane prace będą obejmowały 3 etapy:

1. Przebudowa oświetlenia ulicznego - wymiana opraw oświetleniowych na terenie Gminy Pawłosiów (sołectwa: Pawłosiów, Widna Góra, Kidałowice, Maleniska, Szczytna, Cieszacin Wielki, Cieszacin Mały, Wierzbna, Tywonia, Ożańsk);

2. Przebudowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego w sołectwach: Pawłosiów, Widna Góra, Ożańsk, Cieszacin Wielki;

3. Przebudowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego w sołectwach: Pawłosiów, Kidałowice, Wierzbna (w formule zaprojektuj i wybuduj).

Cały proces inwestycyjny planowany jest na lata 2023 i 2024. Pierwsze efekty realizacji przedsięwzięcia  będzie można zaobserwować już w tym roku i dotyczyć będą wymiany starych opraw oświetleniowych na energooszczędne źródła światła typu LED.

Planowane do wymiany oprawy oświetleniowe posiadają przestarzałe technologicznie źródła światła (żarówki sodowe), których energochłonność jest niewspółmierna do emitowanego strumienia światła. Efektem wykonanego przedsięwzięcia będą nie tylko korzyści finansowe, umożliwiające wygospodarowanie w budżecie gminy środków na inne potrzeby, ale też poprawa bezpieczeństwa i estetyki przestrzeni publicznej.

Zadanie będzie realizowane z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Gmina Pawłosiów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).