Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego

IX Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze – Laszki

22 września, 2022

W niedzielę 18 września na stadionie sportowym w Laszkach przeprowadzone zostały IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizatorem zawodów był  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu,  Starosta Jarosławski i gospodarz zawodów Wójt  Gminy Laszki.

W rywalizacji wzięło udział 18  najlepszych drużyn z terenu powiatu jarosławskiego  grupy A, C, MDP chłopców i MDP dziewcząt, które  rywalizowały o  tytuł najlepszej jednostki OSP w Zawodach Powiatowych. Ze względów pogodowych dla bezpieczeństwa zawodników w sztafecie  została zdjęta równoważnia.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Gminę Pawłosiów reprezentowała męska drużyna pożarnicza w gr. A z Cieszacina Wielkiego zajmując w powiecie IV miejsce. Wszystkie drużyny w ćwiczeniu bojowym startowały

na jednej pompie z rozruchem elektrycznym.

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie A:

I miejsce OSP Bystrowice gm. Roźwienica 89,01 pkt

I miejsce Skołoszów

II miejsce Bobrówka

III miejsce Surochów

Drużynie z Cieszacina Wielkiego gratulujemy osiągniętego wyniku.

Gmina Pawłosiów