Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Gminny Turniej FIFA 22 o Puchar Wójta Gminy Pawłosiów

02 września, 2022

Ostatni dzień wakacji w Gminie Pawłosiów przyniósł wiele emocji sportowych. E-sport rozwija się w dynamicznym tempie, „pochłaniając” rzesze fanów sportu i samych sportowców. Wójt Gminy Pawłosiów wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na formalne zawody, zorganizował I Gminny Turniej FIFA 22. w którym wzięło udział 11 osób.

Poziom zawodów był wysoki, a umiejętności graczy wyrównane, co podniosło rangę i atrakcyjność pierwszej edycji zmagań. Rozegrano łącznie 19 meczów na ekranie Telewizora full HD 75’’w Centrum Aktywności Lokalnej w&bspPawłosiowie. W trakcie mistrzostw zawodnicy zasiedli przy wspólnym stole, nawiązując znajomości oraz prowadząc dyskusje na temat oglądanych meczów. Biblioteka Publiczna w Pawłosiowie zapewniła poczęstunek oraz napoje dla uczestników.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Pierwsza „trójka” otrzymała dodatkowo nagrody rzeczowe. Mistrzowi Radosławowi Szepelak został wręczony bon podarunkowy do Galerii „Stara Ujeżdżalnia” o wartości 150 złotych, ufundowany przez Wójta Gminy Pawłosiów. Wicemistrz Przemysław Sęk otrzymał również bon do galerii o wartości 100 złotych. Zdobywca trzeciego miejsca Kamil Posiak został nagrodzony bonem o wartości 50 złotych. Nagrody wręczyli Pan Wójt Mariusz Reń oraz Pani Sekretarz Joanna Tomaszewska.

Relacja z Turnieju

Gracze poprzez losowanie zostali przydzieleni do czterech grup 3-osobowych. W pierwszej fazie zmagań obowiązywał system „każdy z każdym”, następnie mistrzowie i wicemistrzowie grup grali ćwierćfinały oraz półfinały, po czym doszło do starć o 3 i 1 miejsce.

Gr. A

W pierwszej grupie rywalizowali: Mikołaj Budzisz, Mateusz Wydra oraz Błażej Kaczmarz. Do ćwierćfinałów awansowali dwaj pierwsi. Mikołaj z kompletem punktów wygrał grupę i czekał na przeciwnika, którym miał być drugi zawodnik grupy B.

Gr. B

W drugiej grupie mogliśmy obserwować pierwszy remis w turnieju pomiędzy Kamil Posiak i Radosław Szepelak. Mecz był pełen emocji i nie wykorzystanych szans z jednej i drugiej strony, a remis uratował Radek w 90 min z rzutu karnego. Obaj chłopcy awansowali dalej pokonując Huberta Szepelak odpowiednio 3:0 i 4:0.

Gr. C

W tej grupie było bardzo dużo emocji. Zawodnicy bardzo energicznie reagowali na każdego gola a widzowie mocno zaczęli dopingować graczy. Pierwsze miejsce zajął Przemysław Sęk z drugiego miejsca wyszedł Jacek Bereza, a miejsce trzecie zajął Maksymilian Pelc.

Gr. D

Wyjątkowo w tej grupie zagraliśmy dwumecz pomiędzy Ksawerym Wota i Maciejem Dubiel ponieważ trzeci zawodnik nie wziął udziału w turnieju. Rywalizacja była bardzo ekscytująca ponieważ w pierwszym meczu Maciej wygrał 5:0 ale w drugim meczu przegrał z Ksawerym aż 8:3 i to właśnie on awansował z pierwszego miejsca.

W  dwóch pierwszych ćwierćfinałach mogliśmy zaobserwować stare piłkarskie porzekadło – „nie wykorzystane sytuacje się mszczą”. Mateusz Wydra prowadził z Radosławem Szepelak ale najpierw piękny lob nad bramkarzem trafił w słupek, a następnie bramkarz dwa razy bronił 100% sytuacje. Radosław wyrównał wynik a następnie zakończył mecz wynikiem 2:5. Natomiast w drugim ćwierćfinale Mikołaj prowadził z Kamilem już 2:1 ale niestety przegrał 2:3. Stawkę półfinalistów uzupełnili Jacek Bereza i Przemysław Sęk.

Mecz o 3 miejsce i finał

W meczach decydujących o miejscach spotkali się „znajomi” z grup a Radosław Szepelak zwyciężył w starciu z Kamilem Posiak po bardzo wyrównanym meczu 7:6. Żeby rozstrzygnąć kto awansuję do finału zawodnicy musieli zagrać klasyczną dogrywkę.

W wielkim finale toczył się zacięty bój o pierwsze, historyczne zwycięstwo. Grający drużyną mistrza Francji Przemysław Sęk po licznych nie wykorzystanych sytuacjach uległ Radkowi 4:6.
Gmina Pawłosiów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).