Czwartek, 28 września 2023r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

21 grudnia, 2021

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny.

W 40. rocznicę tych wydarzeń w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie odbyła się wieczornica w hołdzie wszystkim ofiarom represji.

Organizatorem obchodów był Wójt Gminy Pawłosiów i Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłosiowie . Uroczystość  uświetnił koncert Gminnego Zespołu Wokalnego „Wyśpiewani” oraz spektakl historyczno-literacki w wykonaniu uczniów klasy VIII Zespołu Szkół w Pawłosiowie.

Podczas wieczornicy wręczono także nagrody i wyróżnienia w konkursie „ Życie w okresie stanu wojennego -13 grudnia 1981 r.”

Następnie wszyscy chętni mogli obejrzeć w Bibliotece eksponaty z czasów PRL oraz wystawę prezentującą podstawowe informacje dotyczące okresu stanu wojennego w PRL.

 
Gmina Pawłosiów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).