Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

PGKiM w Jarosławiu: Zawiadomienie o zamiarze rozpoczęcia kontroli

07 marca, 2023
Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o. wypełniając obowiązek wynikający z § 6ka ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 2519) informuje o zamiarze wszczęcia kontroli w zakresie przestrzegania zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w stosunku do podmiotów objętych gminnym systemem odbioru odpadów.
Termin rozpoczęcia - od marca 2023 r.

Kontrole będą przeprowadzać oddelegowani pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta w Makowisku oraz ekipa odbierająca w danym dniu odpady, losowo bez uprzedniego powiadomienia właściciela/zarządcy. Sprawdzana będzie zawartość worków/pojemników przeznaczonych na surowce wtórne oraz pojemniki na odpady zmieszane.

Tok postępowania w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości:

  1. odbierający odpady odmawia odbioru odpadów w ramach frakcji zbieranej w danym pojemniku lub worku,
  2. powiadamia o tym właściciela/zarządcę nieruchomości umieszczając właściwą naklejkę na pojemniku lub worku:

W przypadku, gdy w pojemniku stwierdza się, że odpady komunalne, które powinny były zostać wrzucone do pojemnika przeznaczonego dla innej frakcji (np. odpady zmieszane w worku/pojemniku przeznaczonym na tworzywa sztuczne lub szkło): przykleja ostrzegawczą naklejkę i odbiera te odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne w najbliższym terminie odbioru odpadów tej frakcji wynikającym z harmonogramu;

W przypadku, gdy w pojemniku stwierdza się obecność odpadów niezgodnych z Regulaminem, niepodlegających zbieraniu z terenu nieruchomości lub niebędących odpadami komunalnymi (np. odpady budowlane w odpadach zmieszanych, odpady niebezpieczne w pojemnikach, (zderzaki samochodowe w tworzywach sztucznych itp.): przykleja ostrzegawczą naklejkę oraz pozostawia pojemnik bez odbioru.

Z przeprowadzonej kontroli zostanie sporządzony protokół, który zostanie wysłany do Urzędu drogą elektroniczną.

Źródło: Urząd Gminy LaszkiGmina Laszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).