Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego

Informacja nt. naboru wniosków dotyczących zakupu węgla po preferencyjnych cenach

18 listopada, 2022
Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Szanowni Państwo

W dniu 3 listopada 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. W związku z przystąpieniem Gminy do dystrybucji tego paliwa należy złożyć wniosek o jego zakup. Uprawnionymi do zakupu węgla będą wnioskodawcy, którzy spełniają wymogi dotyczące otrzymania dodatku węglowego.

Wniosek należy złożyć w sekretariacie Urzędu w formie papierowej lub pocztą, lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, przy czym wniosek złożony w formie elektronicznej winien być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Jedno gospodarstwo uprawnione jest do zakupu 3 ton węgla w preferencyjnej cenie, przy czym ze względu na jego dostępność wielkość ta jest podzielona – 1,5 t do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 t – po 1 stycznia 2023 r. (wymagany oddzielny wniosek na każdy rok).

Składane wnioski będą sukcesywnie rozpatrywane w miarę dostępności paliwa.

Załączniki:

Źródło: Urząd Gminy Laszki