Czwartek, 28 września 2023r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r.

30 czerwca, 2021
Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach / Wojciech Koczułap - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Złożenie deklaracji jest obowiązkowe.

Deklarację można złożyć w formie elektronicznej, czyli przez Internet, lub w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Laszki. Dane zawarte w deklaracji zostaną następnie wprowadzone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Czas jaki został przewidziany na zgłoszenie to:

  • 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub źródła spalania paliw w przypadku nowych źródeł,
  • 12 miesięcy licząc od dnia 1 lipca br. w odniesieniu do źródła ciepła lub źródła spalania paliw już istniejącego.

Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w materiałach informacyjnych zamieszczonych poniżej:
https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Formularze zgłoszenia do CEEB:

Źródło: Urząd Gminy LaszkiGmina Laszki

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).