Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Poświęcenie pojazdu ratowniczo-gaśniczego

16 listopada, 2021

News zdjęcie id 809

      Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa, której przewodniczył Ks. Proboszcz Stanisław Woźniak. Po mszy świętej nastąpił paradny przemarsz z pocztem sztandarowym do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Pełkińskiej. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości druha Ryszarda Pasiecznika Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jarosławiu Pani Wójt Elżbiecie Grunt, następnie w trakcie hymnu narodowego podniesiono flagę państwową na maszt. Kulminacją apelu było uroczyste poświęcenie samochodu pożarniczego marki Volvo. Apel zakończył się złożeniem meldunku oraz odprowadzeniem pocztu sztandarowego.

Średni samochód ratowniczo gaśniczy Volvo został zakupiony w czwartym kwartale 2020 r.
Wartość inwestycji wynosi 789.906,00 zł, z czego wkład własny Gminy Jarosław wynosi 366.906,00 zł. Dotacja krajowa wynosi 423.000,00 zł.

Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy zwiększył zdolność bojową jednostki OSP, w sposób znaczący przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa ludności i środowiska naturalnego
oraz samych ratowników biorących udział w działaniach ratowniczo gaśniczych.
Gmina Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).