Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

„Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc” w Gminie Jarosław

03 listopada, 2021

News zdjęcie id 803

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu od maja 2021 roku realizuje projekt pt. „Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc” w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, koszt całkowity projektu 45 725,00 zł z czego pozyskano dotację w wysokości  36 580,00 zł. W zakresie programu udzielono wsparcia w formie poradnictwa specjalistycznego psychologa i prawnika dla osób dotkniętych zjawiskiem przemocy, w formie telefonicznej i stacjonarnej. Od września jest prowadzona grupa wsparcia dla powyższych osób. Zrealizowano dwa filmy edukacyjne dotyczące przemocy, skierowane do dzieci klas IV-VIII Zespołów Szkolno- Przedszkolnych z terenu Gminy Jarosław oraz do kadry pedagogicznej tychże zespołów.

W dniu  18 października 2021r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Gminę Jarosław w ramach programu dla dzieci i młodzieży klas IV-VIII Zespołów Szkolno – Przedszkolnych z Gminy Jarosław. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

I kategoria – klasy IV – VI

II kategoria – klasy VII- VIII

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną bez użycia materiałów sypkich. Celem konkursu było zaangażowanie uczniów w reagowaniu na przejawy przemocy, rozwijanie pozytywnych postaw obywatelskich oraz rozwijanie kreatywności uczestników. Konkurs rozpoczął się w dniu 27.09.2021r. i trwał do 08.10.2021r. Wpłynęło 167 prac plastycznych.

Powołana przez organizatora Komisja Konkursowa w składzie:

Pan Henryk Cebula – nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu,

Pani Justyna Lewko – Przewodnicząca  Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego,

Pani Anna Cichowlaz -  Specjalista Pracy Socjalnej.

dokonała oceny prac pod względem merytorycznym, artystycznym oraz estetycznym.

Wybrała po 6 laureatów z każdej szkoły. W dniu 29 października 2021r. Wójt Gminy Jarosław wyróżnionym uczniom wręczyła nagrody.  Łącznie przyznano 42 nagrody.

Spośród wszystkich prac konkursowych została wybrana jedna,  która zostanie plakatem Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Programu Osłonowego:

Panu Jackowi Traczowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu,

Dyrektorom Zespołów Szkolno – Przedszkolnych z terenu Gminny Jarosław,

Pani Justynie Lewko – Przewodniczącej  Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.
Gmina Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).