Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Mikołajki w Przedszkolu w Wólce Pełkińskiej

10 grudnia, 2021

News zdjęcie id 819

      We współczesnej tradycji europejskiej św. Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami. Wszystkie dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo słodyczy i zabawek. Zwyczaj wręczania prezentów w dzień św. Mikołaja prawdopodobnie narodził się w Niemczech. W Polsce mikołajki obchodziło się już w XIX wieku.

W dniu 6 grudnia 2021r. Przedszkole w Wólce Pełkińskiej odwiedziła Pani Wójt Elżbieta Grunt, która wręczyła dzieciom paczki mikołajkowe. Dzieci przyjęły gościa bardzo ciepło i serdecznie. Prezenty sprawiły im ogromną radość i wywołały uśmiech na ich twarzach.  Dzieci gromkimi brawami i piosenkami o św. Mikołaju  podziękowały  Pani Wójt za otrzymane paczki.
Gmina Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).