Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Dotacja do odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, solary, piece)

30 grudnia, 2021

News zdjęcie id 829

          Wraz z końcem roku mieszkańcy Gminy Jarosław otrzymują bardzo dobrą informację. Zarząd Województwa Podkarpackiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego wybrał do dofinansowania w ramach działania 3.1 Rozwój OZE konkurs „parasolowy”, projekt Gminy Jarosław w partnerstwie z Gminą Roźwienica, pn. Instalacja odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych dla mieszkańców Gminy Jarosław i Gminy Roźwienica.

Realizacja projektu w istotny sposób wpłynie na poprawę jakości powietrza regionu i da wymierne oszczędności dla mieszkańców. Projekt dotyczący OZE ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zakładanych celów w obszarze energetyki odnawialnej w ramach unijnej polityki klimatycznej oraz dają wiele korzyści ekonomicznych dla lokalnych społeczności.

Gmina Jarosław w partnerstwie z Gminą Roźwienica otrzymała dotację w wysokości 9 624 549,15 zł, całkowity koszt projektu wyniesie 12 751 624,17 zł.

Jest to kontynuacja projektu dla mieszkańców z 2016r. Na podstawie danych zebranych w 2016 roku na terenie Gminy Jarosław z powyższego projektu skorzysta około 300 gospodarstw. O szczegółach przedsięwzięcia, datach przetargu, realizacji będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wójt Gminy Jarosław

Elżbieta Grunt
Gmina Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).