Piątek, 12 sierpnia 2022r. | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Pokaż menu

Bądź bezpieczny nad wodą

27 czerwca, 2022

News zdjęcie id 882

            W związku z sezonem wypoczynkowym, a co za tym idzie zwiększonym napływem mieszkańców Gminy Jarosław w rejony letniego wypoczynku, należy liczyć się ze wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w rejonach zbiorników wodnych. Szczególnej uwagi wymaga w okresie letnim zagadnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, które często bez nadzoru opiekunów, chcąc atrakcyjnie spędzić dni wakacyjne korzystają z tzw. dzikich kąpielisk w akwenach, zbiornikach wodnych, w których kąpiel jest zabroniona.
Na administrowanym terenie są dwa gminne zbiorniki wodne tj. zbiornik p.poż w Surochowie oraz staw w Morawsku – żaden z nich nie jest przeznaczony do kąpieli, oba zbiorniki są odpowiednio zabezpieczone i oznakowane zakazem kąpieli. Ponadto informuję, że zbiorniki wodne występujące na terenie naszej gminy (w tym: żwirownie, wyrobiska, stawy rybne itp.) są obiektami prywatnymi. Wobec powyższego zwracam się do Państwa z prośbą o podjęcie działań, podnoszących bezpieczeństwo na terenie zbiorników wodnych prywatnych, których to jesteście właścicielami/zarządcami.           
Gmina Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).