120-lecie OSP w Morawsku
W sobotę, 23 maja br. OSP w Morawsku świętowała 120-lecie istnienia swojej jednostki.
Jubileusz zorganizowany i w całości sfinansowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Morawsku, był okazją do podkreślenia tradycji jednostki, ale także kameralnym spotkaniem ludzi, których od pokoleń łączy służba i lokalna wspólnota.
Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji strażaków oraz ich rodzin. W podniosłej atmosferze nie zabrakło chwil zadumy i wdzięczności za tych, którzy przez dziesięciolecia tworzyli historię morawskiej jednostki. Następnie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod pomnikiem aby uczcić pamięć poległych strażaków. Delegacja udała się pod pomnik braci Kopeckich gdzie złożono kwiaty jako wyraz hołdu dla tych, którzy służyli „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek…”
Wśród zebranych, zaproszonych przez jednostkę OSP w Morawsku, obecni byli m.in. wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Antoni Gwóźdź, sekretarz Robert Turowski, dyrektor miejscowej szkoły Alicja Gwóźdź, ksiądz proboszcz Andrzej Bujny, sołtys wsi Morawsko Irena Poćwierz, a przede wszystkim strażacy – bohaterowie tego dnia, na czele z prezesem Tadeuszem Sawą i naczelnikiem Janem Półtorakiem.
Kolejnym momentem obchodów był przemarsz do świetlicy wiejskiej. W dalszej części uroczystości wspólnie odśpiewano „Sto lat” i złożono symboliczne życzenia kolejnych dekad działalności dla jednostki.
Zdj. Iwona Rogus-Zawadzka/GOK


























