Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Wsparcie na małą retencję oraz budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych otrzymała Gmina Chłopice

02 czerwca, 2020

29 maja 2020 roku Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa podpisał dwie umowy na dofinansowanie na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji oraz budowę i modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych.

W 2020 roku podkarpackie gminy i powiaty mogły po raz pierwszy skorzystać z dofinansowania z budżetu województwa podkarpackiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Z tej możliwości skorzystały trzy gminy: Gać, Chłopice i Borowa. Łączny koszt planowanych inwestycji wynosi ponad 305 tys. złotych.

Zarząd województwa postanowił sfinansować w całości koszty wszystkich inwestycji, zwalniając tym samym gminę z obowiązku wniesienia wkładu własnego. Kwota dofinansowania przeznaczona na renowację zbiornika wodnego służącego małej retencji w Lutkowie to 14 956,80 zł. W ramach zadania zostanie wykonane odmulenie zbiornika i umocnienie skarpy.

- Staramy się wspierać finansowo gminy, które decydują się na budowę czy renowację zbiorników małej retencji, gdyż takie inwestycje są niezwykle ważne dla rozwoju naszych małych wspólnot, a tym samym całego regionu, w kontekście gospodarowania zasobami wodnymi – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Druga umowa dotyczy wsparcia na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Gmina Chłopice otrzymała dofinansowanie w kwocie 72 000 zł. W ramach zadania zostaną przebudowane dwie drogi w Jankowicach oraz droga w Zamiechowie (część drogi łącząca Zamiechów z Lutkowem).

- To kolejne inwestycje na terenie naszej Gminy Chłopice, które usprawnią bezpieczeństwo i komfort jazdy. Drogi to priorytet. Sukcesywnie staramy się, aby w każdej z miejscowości ta infrastruktura była na najwyższym poziomie – mówi Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa.


fot. podkarpackie.pl

Monika Maj-Lichończak
Gmina Chłopice

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).