Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego

Projekt scalenia gruntów wsi BORATYN nagrodzony przez Ministra

02 grudnia, 2022
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Chłopicach / Syjka - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Chłopicach / Syjka - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
Miło jest nam poinformować, iż projekt scalenia gruntów wsi Boratyn został doceniony w XLVI Ogólnopolskim konkursie jakości prac scaleniowych organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich. W dniach 24 – 25 listopada br, w Gdańsku na seminarium podsumowującym, zespół geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie odebrał podziękowania oraz gratulacje od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za pośrednictwem organizatorów konkursu za wykonanie projektu scalenia gruntów wsi Boratyn i zajęcie II miejsca w Polsce (na 17 zgłoszonych prac).  Konkurs organizowany jest corocznie, jego celem jest nie tylko promowanie prac urządzeniowo - rolnych związanych z tworzeniem korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie, ale także systematyczne doskonalenie jakości prowadzenia tych prac, promocja najlepszych praktyk oraz wymiana doświadczeń.
W związku z powyższym, w imieniu władz Gminy Chłopice składam podziękowania geodetom Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za zaangażowanie oraz fachowe i profesjonalne przeprowadzenie niełatwego procesu  scalenia gruntów wsi Boratyn. Jednocześnie życzę dalszych sukcesów w wykonywaniu swoich zadań.

Wójt Gminy Chłopice
     Andrzej Homa