Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Program “Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

11 lutego, 2022
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Chłopicach / Syjka - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Chłopicach / Syjka - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022
 
W związku z możliwością pozyskania środków finansowych na zakup opasek bezpieczeństwa w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chłopicach prosi o zgłaszanie seniorów w wieku 65 lat i więcej do uczestnictwa w w/w Programie. Zgłoszenia może dokonać senior, osoby bliskie seniorowi, sąsiedzi bądź inne osoby, które zauważą, że senior prowadzi samodzielnie gospodarstwo domowe, a ze względu na swój wiek i stan zdrowia ma problemy w samodzielnym funkcjonowaniu.

Opaska bezpieczeństwa umożliwia stałe monitorowanie podstawowych funkcji życiowych w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwe najszybciej pomocy, w tym pomocy medycznej.

Zgłoszenie należy dokonać do dnia 16 lutego 2022 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chłopicach (pokój nr 19) w godzinach od 7.00 do 15.00, telefonicznie – 16 624 00 00, wew.19 lub poprzez wiadomość e-mail: gopschlopice@ops.net.pl

Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. Przyznanie „opaski bezpieczeństwa” uzależnione jest od wysokości otrzymanych środków na obsługę Programu oraz od zweryfikowania przez pracowników socjalnych zasadności przydzielenia takiej opaski określonej osobie – zgodnie z wyznaczonymi kryteriami kwalifikacji seniora. 

 Gmina Chłopice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).