Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

100 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

19 maja, 2020


18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, św. Jan Paweł II, papież, który zmienił oblicze Polski, o której dowiedział się cały świat.  To dzięki niemu jesteśmy dumnymi Polakami.
Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa złożył pamiątkową wiązankę biało-czerwonych kwiatów przy pomniku Jana Pawła II w Chłopicach. W imieniu mieszkańców Gminy Chłopice złożył hołd i oddał szacunek pozostając w refleksji i zadumie. 

Gmina Chłopice posiada szkołę, której patronem jest Jan Pawła II. To Szkoła Podstawowa w Dobkowicach, która jak co roku dumnie przypomina sylwetkę Ojca Świętego w częściach artystycznych czy konkursach poetyckich i rysunkowych.
 
Gmina Chłopice

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).